• Zriaďovateľom Materskej školy Brodské je obec Brodské. Materská škola má vlastnú právnu subjektivitu.

        Materská škola podporuje osobitný rozvoj detí v oblasti sociálno-emocionálnej, intelektuálnej , telesnej, morálnej estetickej, rozvíja schopnosti a zručnosti, utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie. Pripravuje na život v spoločnosti v súlade s individuálnymi a vekovými osobitosťami detí ( §28,ods. 1 školského zákona).

        Materská škola pracuje podľa Školského vzdelávacieho programu – „BROD“(ďalej len „ŠKVP“), vypracovaného podľa Štátneho vzdelávacieho programu a medzinárodnej klasifikácie vzdelávania ISCED 0 – predprimárne vzdelávanie. V ŠKVP sú rozpracované konkrétne ciele, kľúčové kompetencie a rámcový obsah výchovy a vzdelávania, stratégie a organizačné formy predprimárneho vzdelávania.

        Materská škola je trojtriedna s celodennou výchovou a vzdelávaním vo veku od troch do šesť rokov, poskytuje deťom aj možnosť poldennej výchovy a vzdelávania.

        Materská škola je umiestnená v účelovej budove. Tvoria ju dva pavilóny rovnakého typu určené pre edukačnú činnosť detí a jeden hospodársky pavilón. Pavilóny č. 1 a č. 2 tvorí herňa, spálňa, jedálenská časť, kuchynka, šatňa pre dospelých, sklad pomôcok, hygienické zariadenia pre deti, hygienické zariadenie pre dospelých. Tieto pavilóny sú prepojené spojovacou chodbou, v ktorej je umiestnená šatňa pre všetky deti MŠ (pôdorysne jedna budova). Kancelária riaditeľky MŠ je umiestnená v pavilóne č. 2. V hospodárskom pavilóne (č. 3) je umiestnená jedáleň pre žiakov ZŠ, kuchyňa s príslušnými priestormi, účelové priestory pre personál kuchyne, práčovňa s príslušnými skladovými priestormi, kancelária vedúcej školskej jedálne, archív MŠ.

        Exteriér tvorí uzavretý školský dvor s preliezkami. Dvor má množstvo detských vozidiel, tabuľu na kreslenie, pieskovisko, lavičky. Interiér je prispôsobený deťom predškolského veku. Vybavenie pre vzdelávanie je štandardné. Disponujeme množstvom grafického a výtvarného materiálu, rôznymi atraktívnymi stavebnicami a hračkami, telovýchovným náradím a náčiním, materiálom provokujúcim matematické myslenie, reč a všeobecné poznanie, rôznymi hudobnými nástrojmi, počítačmi s príslušenstvom a interaktívnou tabuľou.